+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
послуги

фонди

фонди

Фонд являє собою сукупність активів, об'єднаних метою, визначеною установчим договором (статутом фонду) і наділених правосуб'єктністю шляхом створення юридичної особи. Фонд створюється актом створення фонду (Foundation Deed), який також може бути договором. Згідно з документом, засновник передає (відчужує) власні активи на користь фонду, визначає їх мету, на основі якої і визначається основне завдання фонду. Мета фонду закріплюється також в статуті, який за своїм характером є публічним документом.

За необхідності, фактичні особливості функціонування фонду визначаються у внутрішньому статуті, який є конфіденційним.

За своєю структурою у фонді відсутні:

 • учасники;
 • акціонери;
 • власники.

Органом управління фонду є рада фонду, вказана в установчому договорі. Рада, як правило, складається з трьох і більше членів. Засновник також може входити до ради, однак, це несе в собі певні небажані ризики. Засновник може направляти раді листи рекомендаційного характеру з вказівками щодо управління фондом. Засновник фонду має право призначення протектора, який може бути введений в структуру фонду. Протектор може мати повноваження з контролю та управління, зокрема щодо санкціонування дій ради фонду або накладення вето. Засновник також може виступати в ролі протектора.

ЦІЛІ ВИКОРИСТАННЯ ФОНДУ

 1. Захист майна від рейдерства
  При використанні фонду засновник юридично дистанціюється від свого майна, в результаті чого втрачає право на активи, які можуть бути об'єктом посягання з боку рейдерів.
 2. Захист майна від вимог кредиторів
  На майно, що перебуває у фонді, не може бути накладено арешт судом за вимогами, пред'явленими до засновника фонду.
 3. Захист майна від членів сім'ї
  При розірванні шлюбу майно, яке належить фонду, не підлягає поділу.
 4. Захист бенефіціарів від недоцільного використання коштів
 5. Збереження та захист майна від держави
  Захист майна від політичної та економічної нестабільності забезпечується його переведенням (юридично) в стабільні юрисдикції із спеціальним законодавством, яке забезпечує максимальний захист активів фонду.
 6. Оптимізація оподаткування
  Здійснюється шляхом реєстрації фонду в низькоподатковій юрисдикції. У деяких випадках допускається звільнення від оподаткування у зв'язку із суспільно корисною діяльністю фонду.
 7. Створення схеми альтернативного методу наслідування
  Шляхом заснування фонду засновник отримує можливість уникати вимоги законодавства про обов'язкові черги спадкування і розподілу спадщини.
 8. Забезпечення конфіденційності фактичного володіння майном
  При реєстрації фонду ім'я засновника і інформація про нього не вносяться до реєстрів і фігурують тільки в трастових деклараціях. Ім'я власника відомо тільки Trustee.

Таким чином, фонд може стати ефективним інструментом як для бізнес-діяльності, так і з точки зору планування власних активів.

повернутися назад

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Залиште нам заявку і ми надамо вам консультацію
ТЕЛЕФОН: +38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67