РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЙ В ІНШИХ ЮРИСДИКЦІЯХ
Крім класичних офшорів і оншорів існують також і інші юрисдикції з привабливим податковим режимом і зручними можливостями для ведення бізнесу, зокрема:
Відмінною особливістю реєстрації компаній в Сінгапурі та Гонконгу є можливість використання переваг територіального принципу оподаткування за умови неведення діяльності в країні реєстрації. Фактично, прибуток компанії не підлягає оподаткуванню. При цьому Сінгапур і Гонконг неможна назвати офшором, оскільки за умови здійснення діяльності в країні реєстрації, ставка корпоративного податку складає 17% (Сінгапур) і 16,5% (Гонконг) відповідно.
Ще однією перевагою реєстрації компанії в Гонконзі є відсутність податку на додану вартість, податку на приріст капіталу, податку у джерелах при виплаті дивідендів і відсотків. Щодо Сінгапуру, його податковий режим передбачає додаткові пільги для резидентних компаній в перші роки після реєстрації. Податок у джерелах при виплаті дивідендів на Сінгапурі також відсутній.
При виборі юрисдикції для ведення бізнесу за кордоном слід пам’ятати, що Сінгапур і ОАЕ не є членами Гаазької конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року, наслідком чого є додаткові витрати на легалізацію документів. Крім того, Гонконг числиться в українському «Списку ТЦУ».
Що стосується ОАЕ, наявність вільних економічних зон дозволяє вибрати оптимальний податковий режим в залежності від цілей, місця та сфери ведення бізнесу. Наприклад, з метою надання престижності компанії, а також у разі ведення діяльності на території ОАЕ, є можливість зареєструвати компанію у вільній економічній зоні з отриманням ліцензії. Виходячи з виду діяльності компанії, наші фахівці допоможуть вибрати оптимальну вільну економічну зону, а також необхідний вид ліцензії. Діяльність компаній у вільних економічних зонах не підлягає оподаткуванню.