+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

Ратифікація угоди з ОПЕК набере чинності – що отримає Україна?

Ратифікація угоди з ОПЕК набере чинності – що отримає Україна?

Ратифікація угоди з ОПЕК набере чинності – що отримає Україна?

23.01.2018
source:  MIND UA
category інвестиції

Держави – члени організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) через заснований Фонд міжнародного розвитку OFID готові забезпечити фінансову підтримку Україні, як країні, що розвивається, зокрема, через кредитування в державному секторі, прямі інвестиції у приватний сектор, торгове фінансування та грантову підтримку.

Відповідний закон України «Про ратифікацію Угоди про заохочення та захист інвестицій між Україною та Фондом міжнародного розвитку ОПЕК», розміщений на сайті Верховної Ради, набуває чинності 20 січня 2018 року.

«Приймаюча країна дозволятиме здійснення всіх переказів, що відносяться до Інвестицій, без обмежень і без затримки всередині та за межі її території», – йдеться в тексті Угоди.

Угода діятиме протягом 10 років та продовжуватиме залишатися чинною, якщо її дію не буде припинено за бажанням одної зі сторін угоди.

Так, угодою передбачено інвестування у валюті за ринковим курсом обміну, що діє на дату відповідного переказу.

Водночас Україна має право запобігати переказам у випадках банкрутства, неплатоспроможності або захисту прав кредиторів, випуску, торгівлі або інших операцій з цінними паперами, кримінальних або карних злочинів, або через забезпечення виконання наказів або рішень у судовому провадженні.

Як пояснила Mind керівник практики банківського консалтингу міжнародної компанії ICF Legal Service Віра Савва, підписання угоди ще не означає гарантований приплив інвестицій. «Пріоритети визначають країни – учасниці OFID і саме вони вирішують, куди потрібно інвестувати в залежності від економічної, соціальної та політичної ситуації в країні», – зазначила юрист.
Так, OFID розвиває і підтримує безліч проектів, використовуючи при цьому 4 основних механізми фінансування: кредитування в державному секторі, прямі інвестиції в приватний сектор, торгове фінансування та грантова підтримка.Фінансування державних проектів здійснюється за допомогою програм кредитування, що розробляються індивідуально для кожної країни. «Ставки за такими кредитами низькі, терміни їх повернення тривалі і залежать від фінансового стану країни-одержувача», – пояснила юрист.
Інвестування в приватному секторі передбачає фінансування проектів з усіх секторів економіки. «Однак у пріоритеті у фонду залишаються дрібний і середній бізнес», – підкреслила Савва.

В рамках зазначеного виду інвестування кошти можуть вливатися через позики, покупку акцій компаній, кредитне поручительство.

«Також OFID може взаємодіяти безпосередньо з приватними компаніями (якщо обсяг інвестицій досить великий) або надавати кредити місцевим фінансовим установам для подальшого їх розповсюдження», – пояснила експерт.

Водночас торгове фінансування доступне для урядів, приватних компаній, регіональних фінансових установ у формі кредитів, поновлюваних кредитних ліній, структурованого сировинного фінансування, розподілу ризиків і гарантій, і включає, в тому числі, нафту, бавовну, сталь, стратегічні продукти харчування, одяг і обладнання.

Грантове фінансування OFID надається неурядовим організаціям (міжнародним, національним, міжурядовим), які працюють над програмами регіонального розвитку, боротьби з бідністю, допомоги жертвам природних катаклізмів, підвищення рівня освіти, обміну знаннями тощо.

«Одержувачами грантів не можуть бути окремі фізичні особи чи приватні підприємства», – пояснила юрист.

Крім того, Угодою передбачено, що OFID може отримувати дивіденди від успішного проекту, на який він виділяє інвестиції, до того ж, які, згідно Угоді, не будуть оподатковуватись.

Натомість, українська компанія, в яку інвестували, -«тут все за загальними правилами. Компанія платить всі податки», – пояснила юрист і додала, – «Коли проект добре працює, в кінці року, якщо немає валютних обмежень, OFID може розподілити на себе дивіденди».

Як зазначається в тексті угоди, вона набуває чинності з моменту отримання OFID документа про ратифікацію і засвідчення Україною, що всі внутрішні процедури для набуття чинності були нею виконані і після письмового засвідчення OFID, що всі його внутрішні правові вимоги щодо набуття чинності цією угодою були виконані.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Верховна рада затвердила закон №0161 «Про ратифікацію Угоди про заохочення і захист інвестицій між Україною та Фондом міжнародного розвитку ОПЕК».

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію