блог

Посилено вимоги для отримання податкових пільг у межах угоди з Нідерландами Щодо виплат дивідендів та роялті

Посилено вимоги для отримання податкових пільг у межах угоди з Нідерландами Щодо виплат дивідендів та роялті

Посилено вимоги для отримання податкових пільг у межах угоди з Нідерландами Щодо виплат дивідендів та роялті

15.03.2018
source:  MIND UA
author Мария Столбова category Інтелектуальна власність

Українським підприємцям, які ведуть бізнес за кордоном і особливо в європейських юрисдикціях, не варто забувати про посилення вимог для отримання пільг за угодою про уникнення подвійного оподаткування України з Нідерландами, повідомила Mind юрист ICF Legal Service Марія Столбова.

Вона зазначила, що варто приділити пильну увагу вимогам для отримання пільгової ставки – безпосереднє володіння частиною капіталу у випадку з дивідендами і тому, що потрапляє під поняття роялті в розумінні Угоди між Україною та Нідерландами.«Потрібно бути уважним до вимог, зазначених в угоді, щоб отримати пільгову ставку. Наприклад, щоб дивіденди оподатковувалися за ставкою 5%, особа, якій вони виплачуються, має бути безпосереднім фактичним власником як мінімум 20% капіталу компанії, яка виплачує дивіденди», – пояснила вона.Водночас стандартними залишаються вимоги щодо підтвердження резидентства і вигодоодержувача.Крім того, за словами юриста, додатково можна говорити про те, що скоротяться випадки подвійного неоподаткування, особливо з огляду на розширення повноважень щодо обміну податковою інформацією.«Україна поступово призводить законодавство у відповідність до міжнародних стандартів, не випускаючи з виду такий нормативний пласт як міжнародні угоди. Подібна політика вигідна для держави, оскільки саме відповідність стандартам дозволить підвищити довіру до національної системи з боку іноземного бізнесу. А отже підвищується можливість залучити інвестора, що вкрай актуально для України», – резюмувала Столбова.

Крім того, зміни сприятимуть запобіганню ухиленню від сплати податків, забезпеченню обміну податковою інформацією та функціонуванню механізму процедур взаємного узгодження спірних питань. Реалізація даних завдань – крок до імплементації положень Плану BEPS. Зокрема, йдеться про виконання мінімального стандарту, який у межах заходу 6, потребує вдосконалення чинних двосторонніх угод.

Нагадаємо: Україна та Королівство Нідерландів домовилися про умови уникнення подвійного оподаткування, які передбачають введення оподаткування дивідендів за ставкою від 5% до 15%, роялті на рівні 5% та 10%, а також збільшення ставки оподаткування процентів з 2% до 5%.

Так, щодо оподаткування дивідендів протокол передбачає введення ставки 5% – якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, та 15% – в усіх інших випадках (виключено положення щодо оподаткування дивідендів за ставкою 0%).

Крім того, документом встановлено ставку оподаткування роялті на рівні – 5% та 10% (виключено положення щодо оподаткування роялті за ставкою 0%).

Міністерство фінансів у вересні 2017 року презентувало детальну дорожню карту з імплементації Мінімального стандарту Плану дій BEPS та планувало до кінця року приєднатися до багатосторонньої угоди (MLI – Multilateral Instrument), але в заплановану дату, 24 січня 2018 року, зазначений документ підписали шість країн й Україна серед них була відсутня, оскільки міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції.

MLI конвенція включає заходи одразу по 4 пунктах плану BEPS: це нейтралізація шкідливих податкових режимів (захід 2); запобігання неправомірному наданню пільг за угодою про уникнення подвійного оподаткування (захід 6); запобігання уникненню статусу постійного представництва (захід 7) і підвищення ефективності механізмів врегулювання суперечок (захід 14).
Україна, приєднавшись до плану, мала намір виконати зобов'язання по двох із зазначених заходах – 6 і 14.

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію