+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #30

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #30

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #30

18.09.2018
author ICF category Weekly Digest

МІЖНАРОДНІ НОВИНИ

1. ОЕСР опублікував додаткові рекомендації для податкових органів щодо звітності між країнами

Рекомендації опубліковані 13 вересня 2018 року.

Нові рекомендації містять інформацію про виплату дивідендів та кількість співробітників, про які повідомляється у випадках, коли транснаціональні компанії використовують пропорційну консолідацію при підготовці своєї фінансової звітності. В оновленому керівництві також пояснюється, що скорочені суми не повинні використовуватися при заповненні звіту по кожній країні. Крім того, посібник містить таблицю, в якій підсумовуються вже існуючі роз'яснення щодо того, який підхід при складанні звітності повинен застосовуватися у випадках злиття, поглинання і об’єднання компаній.

Детальніше

2. Литва і Ізраїль ратифікували Багатосторонню конвенцію ОЕСР щодо запобігання відмивання оподатковуваної бази (BEPS)

13 вересня 2018 року Литва і Ізраїль здали на зберігання Генеральному Секретарю ОЕСР свої ратифікаційні грамоти. Таким чином, станом на 17 вересня 2018 року MLI конвенція ратифікована 11 країнами.

Нагадаємо, Конвенція вносить зміни в існуючі двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування (DDT) і зменшує можливості для ухилення від сплати податків багатонаціональними компаніями. Серед основних нововведень - запровадження тесту основної діяльності. Так, пільги по DTT не будуть надаватися, якщо на підставі всіх поточних фактів і обставин буде доведено, що отримання вигоди було однією з основних цілей угод або транзакцій, які в результаті прямо або побічно привели до отримання пільги.

Конвенція є першим багатостороннім договором такого роду, що дозволяє країнам імплементувати результати проекту ОЕСР/G20 BEPS в існуючі DDT.

Детальніше

НОВИНИ УКРАЇНИ

1. Нацбанк скасував обов'язкове використання печаток

12 вересня 2018 року набула чинності постанова НБУ №95 від 4 вересня «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яким виключено вимогу використання печатки.

Крім того, цим документом доповнено Положення про порядок виконання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в іноземних валютах та банківських металах вимогами про порядок оформлення розрахункового документа і його виконання уповноваженим банком при здійсненні операцій за рахунком умовного зберігання (ескроу) в іноземній валюті.

Детальніше

2. Україна та ЄС започатковують нову програму макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро

Україна та Європейський Союз розпочинають нову, четверту програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1 млрд євро. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом 14 вересня 2018 року.

В. Домбровскіс перебуває в Україні з офіційним візитом. Його основна мета - підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо четвертої програми надання макрофінансової допомоги Україні обсягом 1 млрд євро. Ідея програми активно опрацьовувалася під час візиту глави уряду Володимира Гройсмана в Брюссель в травні поточного року. Законодавче рішення Європарламенту і Ради ЄС про надання допомоги було підписано в липні поточного року.

Меморандум про взаєморозуміння щодо макрофінансової допомоги визначає перелік заходів щодо реалізації структурних реформ в управлінні державними фінансами. Йдеться також про належне урядування та боротьбу з корупцією, секторальні реформи, соціальну політику та менеджмент в державних компаніях.

Детальніше

НОВИНИ ЄС

1. Європейська Комісія пропонує посилити контроль за фінансовими установами

Про це йдеться в прес-релізі Комісії від 12 вересня 2018 року.

Говориться зокрема, що незважаючи на те, що в ЄС діють жорсткі правила боротьби з відмиванням коштів, нещодавні випадки, пов'язані з відмиванням коштів в деяких банках ЄС, викликають стурбованість тим, що ці правила не завжди контролюються і ефективно виконуються. Це не тільки створює ризики для цілісності та репутації європейського фінансового сектора, але також може мати наслідки для фінансової стабільності конкретних банків. У зв'язку з цим Європейська комісія пропонує внести поправки у законодавство, щоб посилити роль банківського регулятора ЄС в боротьбі з відмиванням грошей у фінансовому секторі. Ці заходи сприятимуть зміцненню цілісності фінансової системи ЄС, забезпеченню фінансової стабільності і захисту від фінансових злочинів.

Серед конкретних змін пропонується наділити банківський регулятор ЄС повноваженнями вимагати від компетентних національних органів держав-членів ЄС проводити розслідування потенційного порушення законодавства у сфері відмивання коштів і, за потреби, застосовувати санкції, а також створити новий постійний комітет ЄС, до складу якого входитимуть усі державні установи держав-членів ЄС, які займаються боротьбою з відмиванням грошей.

Очікується, що ці пропозиції, оголошені на засіданні Європейської Комісії, в найближчому майбутньому будуть розглянуті Парламентом та Радою ЄС.

Детальніше

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію