блог

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #26

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #26

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #26

21.08.2018
author ICF category Weekly Digest

НОВИНИ УКРАЇНИ

1. Місія МВФ прибуде до України на початку вересня

13 серпня 2018 року Міністерство фінансів України повідомило, що Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ з 6 по 19 вересня. Під час візиту представники Місії обговорять з українською стороною подальші кроки співпраці Фонду з Україною, включаючи фінансову допомогу з боку МВФ для підтримки економічної політики, спрямованої на підсилення макроекономічної стабільності та руху української економіки до сталого зростання.

Міністерство фінансів висловило впевненість у продовженні конструктивної співпраці з Фондом у питаннях підтримки економічних реформ, здійснюваних Президентом, Урядом та Національним банком..

Детальніше

БАНКИ

1. Loyal Bank позбавили ліцензії

8 серпня 2018 року фінансова служба Сент-Вінсент и Гренадіни відкликала ліцензію у Loyal Bank. У зв’язку з цим було також прийнято рішення про призначення ліквідатора для контролю за активами банку.

Раніше, 1 березня 2018 року, було опубліковано обвинувальний акт Міністерства юстиції США, яким Loyal Bank було висунено обвинувачення у шахрайстві, відмиванні коштів та інших незаконних операціях на території США, Великобританії й Белізу. 5 березня 2018 року фінансова служба Сент-Вінсент и Гренадіни ініціювала власне розслідування щодо зазначених Сполученими Штатами Америки фактів. У результаті підтвердження фактів порушення AML-законодавства юрисдикції, фінансовий контролер прийняв рішення про позбавлення Loyal Bank ліцензії.

Детальніше

2. Кантональний банк Цюріха (ZKB) виплатить США 98,5 мільйонів доларів

15 серпня 2018 року Кантональний банк Цюріха (ZKB) розкрив суму угоди, досягнутої з представниками американської влади. Врегулювання податкових протиріч з американськими регуляторами обійдеться банку в 98,5 мільйонів доларів. Варто відзначити, що зазначена сума значно менша штрафів, виплачених в аналогічних випадках іншими швейцарськими банками. Наприклад, Credit Swiss заплатив 2,6 мільярда доларів, а Julius Bar - 547 мільйонів доларів.

Повідомляється, що з 98,5 мільйонів доларів 39 мільйонів буде сплачено податковій службі США в якості несплачених податків, 24 мільйона доларів буде перераховано фінансовому департаменту, безпосередня сума штрафу складе 35 мільйонів доларів.

За словами Президента Правління ZKB Йорга Мюллера-Ганца, угода покладе край семирічному розслідуванню стосовно банку і двох співробітників фінансової установи за підозрою в пособництві ухиленню від сплати податків громадянами США.

Детальніше

3. Данске Банк втрачає клієнтів у зв’язку з розслідуванням стосовно його відділення в Естонії

14 серпня 2018 року було опубліковано результати опитування, які продемонстрували, що данський «Данске Банк» втратив близько 28 000 клієнтів у зв'язку з кримінальною справою по відмиванню коштів естонським відділенням банку в період з 2007 по 2015 рік.

Також Державний прокурор Данії заявив, що було відкрито кримінальну справу стосовно самого банку за звинуваченнями у відмиванні коштів після аналогічного розслідування, ініційованого владою Естонії.

Детальніше

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію