+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #24

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #24

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #24

07.08.2018
author ICF category Weekly Digest

НОВИНИ УКРАЇНИ

1. У Верховній Раді пропонують прийняти за основу законопроект про регулювання ринків фінансових послуг

30 липня 2018 року в Верховній Раді України було зареєстровано проект постанови, яким пропонується прийняти за основу законопроект № 8415 про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання ринків фінансових послуг. Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в його основу покладені базові принципи: регуляторне наближення фінансових послуг України до правил і норм ЄС, лібералізація фінансових ринків, поширення режиму внутрішнього ринку ЄС на сферу фінансових послуг та збалансованість економічних інтересів через формування ринкового конкурентоспроможного середовища.

Законопроектом пропонується, зокрема, закріпити визначення споживача і клієнта фінансових послуг, принципи захисту прав споживачів фінансових послуг, які будуть стосуватися всіх ринків фінансових послуг, а також уточнюється порядок надання кредиторами споживачеві переддоговірної інформації та порядок внесення змін до умов договору. Крім того, вводиться можливість ведення електронного документообігу між фінансовою установою та споживачем (за згодою) відповідно до чинного законодавства, яке регулює електронний документообіг.

Крім того, закріплюються повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, передача пакета договорів щодо надання фінансових послуг. Нормуються заходи державного нагляду за діяльністю небанківських фінансових установ. Передбачається, що регулятор здійснюватиме свої повноваження у сфері державного нагляду (контролю) через планові, позапланові виїзні та позапланові невиїзні інспекції. Також вказується, що порядок, строки і процедури проведення таких інспекцій призведуть до підвищення прозорості нагляду і зроблять такий нагляд зрозумілим та передбачуваним для учасників ринку. Пропонується привести рівень законодавчого регулювання заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю по наданню небанківських фінансових послуг у відповідність до режиму, аналогічному чинному режиму банківського контролю.

Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності доручено доопрацювати цей законопроект з врахуванням зауважень та пропозицій і подати його на розгляд Верховної Ради України на друге читання.

Детальніше

Детальніше

2. Україна та Ізраїль завершили юридичну перевірку тексту Угоди про вільну торгівлю

1 серпня 2018 року Україна та Ізраїль завершили юридичну перевірку тексту проекту Угоди про вільну торгівлю. Відповідний етап проводили уповноважені представники української та ізраїльської урядових делегацій в Ізраїлі у рамках процедури підготовки тексту угоди до підписання.

Під час юридичної перевірки сторони узгодили текст 12-ти розділів і додатків проекту Угоди, а також погодили застосування термінів, як це передбачає міжнародна практика укладення відповідних міжурядових договорів.

Наступним кроком підготовки Угоди до підписання є переклад узгодженого тексту на українську мову та іврит.

Детальніше

3. Парламенту пропонують прийняти за основу законопроект щодо підвищення ефективності виведення банків з ринку, продажу активів банків, а також адаптації до міжнародних стандартів та актів законодавства ЄС

Відповідний законопроект №6273/П було подано до Верховної Ради України 30 липня 2018 року.

Тексти законопроекту й пояснювальної записки ще не опубліковані у відкритому доступі. Також не було жодних коментарів від депутатів, членів уряду та засобів масової інформації.

Головним комітетом, який буде доопрацьовувати вказаний законопроект, було визначено Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Детальніше

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію