+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #22

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #22

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ #22

24.07.2018
author ICF category Weekly Digest

НОВИНИ УКРАЇНИ

1. Президент України уповноважив виконуючу обов’язки Міністра фінансів підписати Багатосторонню конвенцію ОЕСР по запобіганню розмиванню бази оподаткування (BEPS)

7 липня 2018 року Президент України підписав Розпорядження № 98/2018-рп, яким уповноважив О. Маркарову підписати MLI-конвенцію. Розпорядження опубліковано на офіційному сайті Президента України.

Конвенція вносить зміни в існуючі двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування (DDT) і зменшує можливості для ухилення від сплати податків багатонаціональними компаніями. Конвенція є першим багатостороннім договором, що дозволяє країнам імплементувати результати проекту ОЕСР/G20 BEPS в існуючі DDT. Проект ОЕСР/G20 BEPS надає урядам можливість заповнити прогалини в нормах, які дозволяють корпоративному прибутку «зникати» або перерозподілятися в низькоподаткові юрисдикції, де компанії практично або взагалі не ведуть жодної економічної діяльності.

Станом на 22 липня 2018 року Конвенція підписана 82 державами, 9 з яких її ратифікували. Ще 6 держав висловили намір підписати Конвенцію: Оман, Таїланд, Алжир, Кенія, Ліван, Королівство Есватіні.

Детальніше

НОВИНИ ЄС

1. Європейська Комісія подає в Суд ЄС на Грецію, Ірландію і Румунію за недотримання строку імплементації 4-ої Директиви ЄС по боротьбі з відмиванням коштів (AML) у своє внутрішнє право

19 липня 2018 року Європейська Комісія подала позов до Суду ЄС в зв'язку з порушенням Грецією, Ірландією і Румунією строку імплементації 4-ї AML-Директиви. Зокрема, Комісія хоче, щоб Суд ЄС наклав штраф і стягував щоденну пеню до тих пір, поки згадані три країни не вживуть необхідних заходів для імплементації правил 4-ої Директиви AML.

Держави-члени ЄС повинні були до 26 червня 2017 року імплементувати 4-у Директиву AML в своє національне законодавство. Її норми посилюють вже існуючі правила в цій сфері наступним чином:

1. Посилення повноважень компетентних органів у сфері накладення санкцій.

2. Посилення зобов'язань банків, юристів і бухгалтерів щодо оцінювання ризиків.

3. Встановлення чітких вимог щодо розкриття бенефіціарних власників юридичних осіб.

4. Встановлення узгодженої політики щодо країн - нечленів ЄС, законодавство в сфері відмивання грошей і фінансування тероризму яких є недостатньо ефективним.

Раніше (19 липня і 23 листопада 2017 року) Єврокомісія направляла країнам – членам ЄС попередження щодо імплементації згаданої Директиви. Більшість країн відреагували на дані попередження введенням відповідних норм до національного законодавства.

Детальніше

2. Європейська Комісія подає в Суд ЄС на Іспанію за недотримання законодавства ЄС в банківській сфері

19 липня 2018 року Європейська Комісія подала до Суду ЄС позов проти Іспанії, який стосується недотримання Іспанією Директиви про вимоги до капіталу (Директива 2013/36/ЄС).

Іспанія не повністю імплементувала положення цієї Директиви в своє національне право. Вони стосуються, головним чином, наступного: визначення повноважень компетентних державних органів щодо інвестиційних компаній і застосування адміністративних санкцій або інших заходів щодо установ, визнаних винними в порушенні норм у сфері боротьби з відмиванням коштів.

Детальніше

БАНКИ

1. 1. Фінансовий регулятор Великобританії проводить розслідування стосовно 75 юридичних і фізичних осіб на дотримання норм у сфері боротьби з відмиванням коштів

20 липня 2018 року Фінрегулятор Сполученого Королівства опублікував інформацію про початок розслідувань щодо 75 юридичних і фізичних осіб. Фінансовий регулятор Великобританії пояснив, що «різке зростання кількості розслідувань» пов'язано з новим підходом до проведення розслідувань у випадках, коли є підозри у вчиненні серйозних порушень.

У заяві також зазначається, що Фінрегулятор тісно співпрацюватиме з Національним агентством по боротьбі зі злочинністю у відповідь на повідомлення про «відмивання коштів росіянами», а також що відповідні запити були направлені до ряду фірм.

Детальніше

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію