+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

ИНФОРМАЦИОННЫЙ ДАЙДЖЕСТ #20

ИНФОРМАЦИОННЫЙ ДАЙДЖЕСТ #20

ИНФОРМАЦИОННЫЙ ДАЙДЖЕСТ #20

10.07.2018
author ICF category Weekly Digest

МЕЖДУНАРОДНЫЕ НОВОСТИ

ОЕСР опублікувала для обговорення проект з трансфертного ціноутворення фінансових операцій

3 липня 2018 року ОЕСР запустила процедуру публічних консультацій щодо проекту з трансфертного ціноутворення при здійсненні фінансових операцій. Цей проект ще не є остаточною позицію Комітету з фінансових питань ОЕСР або його допоміжних органів. Він призначений для уточнення застосування принципів, які викладені в Керівних принципах трансфертного ціноутворення ОЕСР 2017 року. Проект розробляється в рамках 8-10 Заходу плану БЕПС.

У проекті також розглядаються такі питання, пов’язані з ціноутворенням під час фінансових операцій, як функції казначейства, внутрішньо-групові позики, об'єднання грошових коштів, хеджування, гарантійне страхування і самострахування.

Зацікавленим сторонам пропонується надати свої коментарі стосовно проекту до 7 вересня 2018 року. Всі надані коментарі будуть відкритими для публічного доступу.

Подробнее

НОВИНИ УКРАЇНИ

1. Делегація України взяла участь у засіданні Комітету експертів РЄ з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму

В період з 2 по 6 липня 2018 року у Страсбурзі делегація України на чолі з представником Державної служби фінансового моніторингу України взяла участь у заходах в рамках 56-го Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL). У ході засідання була надана інформація про результати заходів, прийнятих Україною у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також подальші напрямки діяльності України у вказаній сфері.

Крім того, у ході зазначених засідань були обговорені проекти звітів про взаємну оцінку ряду європейських країн, нещодавні зміни до Методології ФАТФ відносно Рекомендації 18/21 (обмін інформацією), та інформація про ініціативи з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в країнах та територіях MONEYVAL, зокрема щодо деанонімізації віртуальних валют.

Подробнее

2. Президент подав до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал

5 липня 2018 року Петро Порошено подав до ВРУ проект змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал.

Законопроектом пропонується скасувати податок на прибуток. Його планується замінити податком на виведений капітал – тобто податком на гроші, які будуть виплачені у вигляді дивідендів та інших видів винагороди акціонерам, або іншим способом виведені за кордон. Таким чином, якщо компанія не розподіляє прибуток своїм акціонерам/засновникам, вона не зобов’язана буде платити.

«Цей законопроект не має і не буде входити в жодні протиріччя з Міжнародним валютним фондом, оскільки цей законопроект набуде чинності тільки тоді, коли в бюджеті будуть передбачені відповідні компенсатори. Ми маємо нести відповідальність, що пріоритетні видатки бюджету – маються на увазі видатки на оборону, на соціальну сферу – будуть гарантовано профінансовані. Ми повинні чітко підрахувати втрати [в результаті введення податку], і в тексті законопроекту повинна бути однозначна норма: вступає в силу після голосування відповідних компенсаторів », – заявив Президент України.

На даний момент подібна система оподаткування компаній ефективно діє в Естонії. Парадоксально, що в кінці минулого року Естонія була внесена до переліку держав, операції з якими визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення, в тому числі через існування такої системи, оскільки вона не була достатньо зрозумілою українським регуляторам.

Подробнее

Подробнее

НОВИНИ ЄС

1. Європейська Комісія розпочала розслідування правомочності податкових пільг для компаній у вільній зоні Мадейри

Ключове питання розслідування полягає у з’ясуванні того, чи застосувала Португалія регіональну програму допомоги вільній зоні Мадейри у відповідності з рішеннями Комісії від 2007 і 2013 років. Зокрема, Комісія стурбована тим, що податкові пільги, надані Португалією компаніям, зареєстрованим у вільній зоні Мадейри, не відповідають правилам державної допомоги ЄС. Під час розслідування Комісія перевірятиме, чи дотримувалася Португалія при наданні податкових пільг наступних правил:

1. Прибуток компанії, отриманий в результаті зниження податку на прибуток, походив виключно від діяльності, здійснюваної на Мадейрі.

2. Компанії-бенефіціари фактично створювали та забезпечували робочі місця на території Мадейри.

Подробнее

2. ЄС не проти діяльності Європейського інвестиційного банку в Ірані

4 липня 2018 року ЄС дав свою згоду на діяльність Європейського інвестиційного банку в Ірані в обхід санкцій США.

Проте це рішення жодним чином не зобов’язує Банк співпрацювати з Іраном, що загрожує можливостям Банку залучати кошти на ринках США і, відповідно, несе негативні наслідки для його діяльності.

Подробнее

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

ФАТФ надав Ірану строк для реформування законодавства у сфері відмивання коштів до жовтня

6 липня 2018 року ФАТФ заявив, що Іран повинен або привести своє законодавство у відповідність до міжнародних стандартів у сфері відмивання коштів, або його очікують негативні наслідки, які ще більше погіршать інвестиційну привабливість країни. Зокрема, в заяві ФАТФ зазначено, що Організація розчарована тим, що Іран не виконав свій план дій для ліквідації значних недоліків свого законодавства у сфері відмивання коштів.

Подробнее

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію