блог

Справа ФК «Динамо» (Київ) — одна з найгучніших справ цього року, яка пов’язана з «офшорними» схемами

Справа ФК «Динамо» (Київ) — одна з найгучніших справ цього року, яка пов’язана з «офшорними» схемами

Справа ФК «Динамо» (Київ) — одна з найгучніших справ цього року, яка пов’язана з «офшорними» схемами

19.12.2018
author ICF category оптимізація оподаткування

Коротко про головне:

У ФК «Динамо» було декілька компаній: в Україні та на Кіпрі ( «Newport Management LTD»). Офіційну частину зарплати динамівцям платила українська компанія, а мільйонні гонорари – кіпрська компанія. Варто відзначити, що «Newport Management LTD» була сторонньою компанією і хоча і вважалася спонсором «Динамо», але структурних зв'язків з ним не мала. Однак у 2017 році УЄФА зажадав припинити вищезгадану схему, так як згідно з європейською футбольною директивою фінансування клубів третіми особами суворо заборонено.

Ось чому в січні 2017 року було зареєстровано нову кіпрську компанію «Dynamo Kiev (Cyprus) LTD». Її засновником і 100% -им власником виступив сам ФК «Динамо» (Київ). В результаті цього питання з боку УЄФА були остаточно зняті. Однак це викликало широкий громадський резонанс, ФК «Динамо» почали звинувачувати в створенні схем ухилення від оподаткування та вимагати від УКРІНФОРМ проведення відповідної перевірки. Було також гучно заявлено, що навіть був створений прецедент із виплати заробітної плати в Україні з офшору.

Що ж сталося насправді?

З одного боку, заснувавши кіпрську «Dynamo Kiev (Cyprus) LTD» та виступивши її власником, футбольний клуб «Динамо» (Київ) позбавив себе від претензій УЄФА. Ймовірно, за своєю суттю структура «Dynamo Kiev (Cyprus) LTD» близька до благодійного фонду, який спонсорує «синьо-білих». Зазначачаємо, що законодавчо не заборонено створювати такі фонди і спонсорувати суспільно значущі організації. Футбольний клуб, безумовно, є таким і прямої комерційної діяльності не веде.

Таким чином, рішення податківців є, ймовірно, справедливим. А ось слова про те, що це може стати прецедентом, швидше за все, перебільшення, так як подібна схема може бути використана виключно для некомерційних організацій, але ніяк не для ведення бізнесу.

заказать бесплатную консультацию

замовити консультацію