+38 (044) 520 28 00, +38 (044) 255 57 67
замовити консультацію
блог

5 ПРИЧИН ЧОМУ УКРАЇНСЬКІ IT-КОМПАНІЇ ПЕРЕЇЖДЖАЮТЬ НА КІПР

5 ПРИЧИН ЧОМУ УКРАЇНСЬКІ IT-КОМПАНІЇ ПЕРЕЇЖДЖАЮТЬ НА КІПР

5 ПРИЧИН ЧОМУ УКРАЇНСЬКІ IT-КОМПАНІЇ ПЕРЕЇЖДЖАЮТЬ НА КІПР

01.11.2018
author ICF category IT

Ще декілька років тому Кіпр використовували тільки для цілей українського офшорного бізнесу. Але ситуація однозначно змінилася, і тепер на острів переїжджають розробники програмного забезпечення, ігор, мобільних додатків і тестувальники.

ДІЙСНО, ВЛАДА КІПРУ ЗРОБИЛА ДОСТАТНЬО, ЩОБ ПОКРАЩИТТИ СВІЙ ІМІДЖ:

 • вступила в міжнародні процедури BEPS;
 • розширили мережу податкових угод
 • зобов'язали компанії вести облік акціонерів і проводити аудит.
 • Як результат, в очах української влади та банків Кіпр виглядає навіть більш благонадійним, ніж Швейцарія, Великобританія і Ліхтенштейн.

  КІПР ВСЕ ЩЕ ЯК І РАНІШЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПРИВАБЛИВИМ ДЛЯ БІЗНЕСУ:

 • податкове навантаження тут нижче, ніж в Україні,
 • безпека і захищеність від рейдерських захоплень вища,
 • розвинений інститут трастів і федуціарних послуг.
 • На Кіпрі одночасно може працювати і англійське прецедентне право, і континентальне, засноване на письмових нормативних актах. Також не менш важливим залишається факт, що на острові все ще відмінний клімат, а часові пояси зручно збігаються з Україною.

  ЧОМУ САМЕ IT-БІЗНЕС РОЗПОЧАВ МАСШТАБНУ РЕЛОКАЦІЮ НА КІПР?

  1. Вихід на Європейські ринки
  Будучи повноправним членом Євросоюзу, Кіпр відкриває занавіс до усього європейського і міжнародного ринку.


  2. Приваблива система оподаткування
  Ставка корпоративного податку становить всього 12,5%. Дивіденди та інші інвестиційні доходи повністю звільнені від оподаткування.


  3. Широкі можливості редоміціліації
  Не обов'язково створювати нову компанію – на Кіпрі є можливість перейти зі своєї минулої компанії на нову, при цьому зберігаючи її історію та укладені нею контракти. Редоміціліації компанії на Кіпрі відбувається в дуже короткі терміни. Треба встати на облік і протягом 6 місяців довести, що особа перестала значитися в реєстрі підприємств попередньої країни.


  4. Спрощений візовий режим
  ВВіза на Кіпр називається pro-visa, і вона безкоштовна для громадян України, а для отримання цієї візи необхідно лише заповнити анкету і відправити її на електронну адресу Посольства Кіпру.


  5. Захист інтелектуальної власності
  Кіпр запровадив і активно використовує законодавство, спрямоване на захист та використання інтелектуальної власності «IP - BOX» ( «IP» - «intellectual property»). Законодавство дозволяє виключати з оподаткування 80% від нетто-доходу, після вирахування прямих витрат, таких як амортизація або виплати відсотків. При цьому під вирахуванням витрат ( «Qualifying expenditure») вважають витрати на розробку продукту, на його поліпшення, і всі ті витрати, які прямо пов'язані з активом (зарплати розробникам, витрати на обладнання). Ефективна ставка складатиме, таким чином, до 2,5% податку.


  заказать бесплатную консультацию

  замовити консультацію