БЛОГ

Як діяти якщо Ваш банк відмовляється з Вами співпрацювати?

Як діяти якщо Ваш банк відмовляється з Вами співпрацювати?

Як діяти якщо Ваш банк відмовляється з Вами співпрацювати?

23.06.2018
Автор: Нина Бец Категория: Финансы и банковский сектор

Сьогодні однією з найбільш обговорюваних тем серед власників нерезидентного бізнесу є ситуація, що склалась з кіпрськими банками, Циркуляр BS6020.

Що трапилось?

Лютий 2018 року - криза з Латвійськими банками.

24 лютого, за результатами розслідування FinCEN з’ясувалось, що один з найбільших латвійських банків - ABLV банк - брав участь у операціях пов’язаних з відмиванням коштів, через що Міністерство фінансів США закрило банку доступ до американської фінансової системи. Банк оголосив про самоліквідацію.

Беручи до уваги ситуацію з ABLV банком, інші латвійські банки відмовляються співпрацювати з так званими “shell-компаніями”.

26 березня 2018 року Європейський центральний банк анулював дозвіл на діяльність Versobank (Естонія), в зв’язку з суттєвими порушеннями вимог закону щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Тепер естонські банки обслуговують тільки компанії, що зареєстровані в Естонії, мають там реальний офіс з працевлаштованими працівниками та мають естонських контрагентів, з котрими активно співпрацюють.

14 червня 2018 року Центральний банк Кіпру розіслав комерційним банкам Циркуляр BS6020, в якому йдеться про припинення діяльності з “shell-компаніями”.

Тепер, щоб мати змогу продовжити діяльність з кіпрськими банками, Ваша компанія повинна відповідати наступним критеріям:

- мати фізичну присутність (реальний офіс та працевлаштованих працівників). Звертається увага на економічну доцільність операцій;

- необхідно надати аудовану фінансову звітність;

- компанія повинна генерувати реальний прибуток на рахунку.

Куди звертатись, якщо Ваш банк відмовляється продовжувати з Вами співпрацювати?

При наявності можливості віддати значну суму для незменшуваного залишку на рахунку, Ваш бізнес все ще готові прийняти на обслуговування банки таких люксових юрисдикцій як Швейцарія, Ліхтенштейн та Люксембург.

Проте, необхідно враховувати, що ці банки більше націлені на ощадні рахунки, тому обслуговування в них досить коштовне і за кожну транзакію необхідно буде сплатити чимало.

Якщо у Вас не має можливості розмістити значної суми на банківському рахунку, то пропонуємо звернути Вашу увагу на такі електронні платіжні системи, як: ePayments, VIALET, CARDPAY.

Електронні платіжні системи - це банки нового покоління, так звані “електронні гаманці”.

Вони відрізняються від звичайних банків тим, що не мають фізичної присутності, не являються учасниками фонду гарантування вкладів, відкриття рахунку здійснюється онлайн.

Проте, якщо Вас цікавлять швидкі розрахунки, Ви не плануєте розміщувати значні суми, то Ви можете розраховувати на електронну платіжну систему. Банківські реквізити ідентичні банківським реквізитам звичайного банку.

Процедура відкриття такого рахунку займає набагато менше часу - до двох тижнів, коли на сьогоднішній день відкриття рахунку в класичному банку може затягнутись й до 6 місяців. Однак, будьте готові, що навіть для відкриття “електронного гаманця” Ви повинні будете надати перелік документів, що включає документи по Вашій компанії, особистості бенефіціара та бізнесу.

Загальні поради:

Відкривайте одразу декілька рахунків, щоб не опинитись в ситуації, коли Ваш бізнес паралізовано через те, що банк заморозив рахунок.

Переходьте на єврові розрахунки, так як вони проходять швидше.

При плануванні роботи Вашого бізнесу зверніть увагу на такі юрисдикції, як Угорщина, Чехія, Словаччина, де безпосередньо зможете відкрити рахунок на Вашу компанію.

заказать бесплатную консультацию

Заказать консультацию